Znajdź wydarzenie

Wystawa plenerowa

  • Data: od: 08.04.2024 r., godz. 13:44 do: 30.04.2024 r., godz. 13:44
  • Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli
  • Kategoria: Wystawa

Zapraszamy na kolejną plenerową wystawę. Tym razem dzięki uprzejmości Fundacji ‘Być więcej” mamy zaszczyt przedstawić Państwu twórczość Agnieszki Adamczewskiej i Moniki Gawrylak.

 

 

Agnieszka Adamczewska- rodowita warszawianka, która jakiś czas temu osiadła w Borkowie. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Kocha przyrodę, podgląda rośliny utrwalając ich piękno w makro fotografii. Ich struktura, faktury i kolorystyka inspiruje ją do tworzenia obrazów, ceramiki i ogrodów.

Artystka dostrzega w każdym liściu i kwiecie niekończące się źródło inspiracji. Jej pasja do przyrody przerodziła się w fascynację, którą wyraża poprzez makrofotografię. To właśnie w tej skali, gdzie każdy detal rośliny ujawnia swoją strukturę, faktury i niesamowitą kolorystykę odnajduje inspirację do tworzenia.

Jej artystyczne zainteresowania nie ograniczają się jednak tylko do fotografii. Pociąga ją także możliwość przeniesienia naturalnych wzorów na płótno, tworzenie unikatowej ceramiki oraz projektowanie przestrzeni ogrodowych, które są odzwierciedleniem jej wizji piękna natury.

Każdy obraz, każdy wyrzeźbiony  w glinie przedmiot i każdy zaprojektowany kąt zieleni to opowieść o jej podróży przez fascynujący świat roślin, to dialog z naturą pozwalający na odkrywanie jej najbardziej ukrytych tajemnic i dzielenie się nimi z widzem.

Wystawa w bibliotece to dla Pani Agnieszki, nie tylko prezentacja jej prac, ale przede wszystkim sposobność do pokazania, jak wielką inspirację i nieograniczone możliwości twórcze może zaoferować nam przyroda. To także zaproszenie dla każdego, by na chwilę zatrzymał się  i przyjrzał bliżej otaczającemu nas światu, który jest pełen niezwykłości, czekających na to , by zostać odkrytymi.

Monika Gawrylak- grafik, miłośnik poezji, muzyki i sztuk pięknych. Jest założycielką fundacji dla Kultury i Rozwoju Osobistego “Być Więcej” Fundacja powstała w 2012 roku z miłości do Sztuki i Człowieka, z tęsknoty za tym , co piękne , nie do końca zrozumiałe, inne, ale nie koniecznie gorsze.

Mamy nadzieję, że motyle, ważki i kwiaty w skali makro w obiektywie Pań Adamczewskiej i Gawrylak pozwolą zagłębić się w fascynujący proces odkrywania i tworzenia, gdzie każda roślina, każdy listek staje się ” źródłem inspiracji” dla artysty.

 

KWIECIEŃ 2024

UL. SZKOLNA 1

05-340 KOŁBIEL

WSTĘP WOLNY

https://bibliotekakolbiel.pl/wystawa-plenerowa/

Foto

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli

Szkolna 1, 05-340 Gmina Kołbiel

tel. 25 757 39 92

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - 10.00-18.00
Wtorek - 10.00-18.00
Środa - 8.00-16.00
Czwartek - 8.00-16.00
Piątek - 10.00-18.00