Znajdź wydarzenie

Wystawa plenerowa: Monika Wójtowicz, Sylwia Łyczko

  • Data: od: 01.03.2023 r., godz. 10:00 do: 31.03.2023 r., godz. 18:00
  • Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli
  • Kategoria: Plener

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli oraz Galeria Przechodnia zapraszają na kolejną plenerową wystawę malarstwa. Tym razem zaprezentujemy prace dwóch wybitnych artystek: Moniki Ewy Wójtowicz oraz Sylwii Łyczko-Zielony. Wystawę można oglądać przez cały marzec w Kołbieli, ul. Szkolna 1

Monika Ewa Wójtowicz, występuje pod pseudonimem artystycznym: Karmica, ur. 1990 roku, pochodzi z małej miejscowości na Podkarpaciu – Rzeczyca Długa (okolice Stalowej Woli).  Jest artystką wizualną, zajmuje się: malarstwem, live-paintingiem, body paintingiem, performance, charakteryzacją, modą, video-art i custom made.  Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku edukacja artystyczno-medialna. W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Artystyczną z dyplomem u prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego na kierunku malarstwo w scenografii i aneksem z malarstwa u prof. Łukasza Korolkiewicza. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz performance w Polsce i zagranicą. „Sztuka jest dla mnie życiem, kolory powietrzem, którym oddycham. Jest sposobem na istnienie w tym świecie.”

www.karmica.pl

Sylwia Łyczko-Zielony urodziła się w 1973 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Częstochowie, gdzie ukończyła specjalizację ceramika. Na Uniwersytecie w Łodzi ukończyła studia historii sztuki. Przez wiele lat pracowała jako pedagog, ucząc historii sztuki, plastyki i wiedzy o kulturze. Przez całe życie zawodowe zajmuje się malarstwem. Najbliższa jej jest technika suchej pasteli, a od kilku lat doskonali technikę akrylową. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Autorka współpracuje z galeriami w Warszawie, Radomsku, Kazimierzu Dolnym i Piotrkowie Trybunalskim, a zagranicą w Finlandii (Tampere) i w Rosji. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Niemczech, Finlandii, Rosji, Hiszpanii, a także w zbiorach muzealnych.
Jej malarstwo skupia się na naturze filtrowanej przez osobisty, artystyczny wybór i doznanie, stopniowo idąc w stronę symbolicznego i refleksyjnego ujęcia. Nieustanną inspiracją jest ciągły kontakt ze sztuką dawną i współczesną.

http://galeriagreen.com/

Foto

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli

Szkolna 1, 05-340 Gmina Kołbiel

tel. 25 757 39 92

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - 10.00-18.00
Wtorek - 10.00-18.00
Środa - 8.00-16.00
Czwartek - 8.00-16.00
Piątek - 10.00-18.00