Znajdź wydarzenie

SOSNOWSKI „TRASA BEZ NERWÓW” / KONCERT

  • Data: 13.06.2021 r., godz. 18:00
  • Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
  • Kategoria: Koncert , Plener

 Sosnowski słyszy i czuje więcej. I potrafi się tym dzielić za pomocą swojego wyjątkowego głosu. GŁOSU. Jest scenicznym demonem. Piotr Metz, Dwójka - Polskie Radio”

Sosnowski - nominowany do tegorocznych Fryderyków songwriter i gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory (np. „Deszcz”, „Po prostu”, czy „Hej!") nie tylko zdobyły uznanie dziennikarzy muzycznych, ale też podbiły serca słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów. Płyta „Tylko się nie denerwuj”, to nowe, bardziej energetyczne i jeszcze barwniejsze oblicze Sosnowskiego. Po albumie „The Hand Lugagge Studio”, dzięki któremu dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta wraca w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami po polsku. Słychać tu nie tylko stylowe gitary, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia Hammonda.

To zdobywca ważnych nagród muzycznych: nominacja do Fryderyków dla albumu „The Hand Luggage Studio”  i albumu „Tylko się nie denerwuj”, zwycięzca kategorii Wokalista Roku i Odkrycie Roku w plebiscycie Blues Top 2020,  3. miejsce dla płyty „Tylko się nie denerwuj” w kategorii Płyta Roku, trójkowa „Szczota" Offensywy De Luxe i wyróżnienie podczas Mateuszy Trójki 2019, Grand Prix na Suwałki Blues Festival, który miał zaszczyt otworzyć. Polski reprezentant na międzynarodowy konkurs European Blues Challange 2021.  Miał zaszczyt występować z takimi artystami jak m.in. Małgorzata Ostrowska, zespół Organek,, Robert Cichy, Gaba Kulka, Limboski czy Kasai.

Sosnowski występował, m.in. na takich festiwalach, jak: Męskie Granie, Enea Spring Break, Naturalnie Mazury Festiwal, ZEW się budzi, BiesCzad Blues, Warsaw Fingerstyle Festival czy Blues Maraton.

Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK

Foto

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie

ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1

mok@mokjozefow.pl

Tel.: (22)7892026, (22)7892284

Tel. kom.: 602552804