Znajdź wydarzenie

„Tribute to Mira Kubasińska” w wykonaniu Natalii Sikory z zespołem

  • Data: 19.09.2020 r., godz. 18:00
  • Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
  • Kategoria: Koncert

Koncert w ramach FESTIWALU BLUESOWEGO Tadeusza Nalepy „Lep na bluesa”

XII edycja „Niepokonani”
więcej :www.mokjozefow.pl


„Tribute to Mira Kubasińska”  w wykonaniu Natalii Sikory z zespołem:
Krzysztof Dłutowski – piano, Hammond; Dariusz Samoraj – gitara; Jarosław Bączkowski – bas; Vlodi Tafel – perkusja.

Podczas koncertu wystąpi Gość Specjalny: Grzegorz Markowski przy akompaniamencie Dariusza Kozakiewicza.

 

Natalia Sikora, piosenkarka o niepowtarzalnym, mocnym głosie, zwyciężczyni II edycji The Voice of Poland, zaśpiewa przeboje Tadeusza Nalepy, wykonywane dawniej przez Mirę Kubasińską, a także autorskie kompozycje oraz przeboje Janis Joplin.
Natalia pochodzi ze Słupska i tam rozpoczęła się jej przygoda ze sceną – muzyczną i teatralną. Od 2007 r. współpracowała z pianistą i kompozytorem Piotrem Proniukiem, z którym stworzyli bluesowy projekt o nazwie Sikora Proniuk Duo. Wynikiem ich wspólnej działalności jest płyta „Absurdustra – Próba Norwida” wydana w 2011 r. Występowała w zespole metalu symfonicznego At the Lake, oraz była wokalistką zespołu Mięśnie.

W 2013 r. wygrała drugą edycję programu TVP2 The Voice of Poland. W tym samym roku za wykonanie utworu „Konie” zajęła pierwsze miejsce w konkursie SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyła również Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki „Jasnyj sokol” z repertuaru zespołu Lube.

 

W 2014 r. wydała drugi, solowy album studyjny, pt. BWB Experience. W maju 2018 roku ukazał się kolejny album Natalii pt. „Tribute to Mira Kubasińska” w hołdzie dla wokalistki zespołu  Breakout, a został on nagrany z muzykami go współtworzącymi: Krzysztofem Dłutowskim, Dariuszem Kozakiewiczem oraz Winicjuszem Chróstem.

Natalia Sikora jest też absolwentką Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010), dzieli więc swój czas zawodowy między koncertowanie a pracę w teatrze. Obecnie jest aktorką w Teatrze Polonia w Warszawie gdzie wciela się w rolę Edith Piaf w spektaklu „Piękny Nieczuły”, a w musicalu “Huśtawka” na motywach sztuki „Dwoje na huśtawce” Williama Gibsona gra główną rolę. Spektakl prezentuje Och-Teatr w Warszawie, a premiera odbyła się w listopadzie zeszłego roku.  

 

W maju 2019 roku ukazała się autorska płyta Natalii Sikory pt. „Ailatan”. Na tej płycie pośród 12 premierowych piosenek znajdują się „Ostrożnie, to moje serce” do słów Marka Gaszyńskiego, „W ogniu” Dariusza Kozakiewicza oraz „Korpo potwory” – Jacka Perkowskiego i Paco Sarra. Album został nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii Blues.

KONFERANSJER: Zbyszek Jędrzejczyk

MATERIAŁY PROMOCYJNE I ZDJĘCIA: Grzegorz Muczke

WSTĘP WOLNY  na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu.

UWAGA! GRAMY BEZPIECZNIE! ZASADY UDZIAŁU W WYDARZENIACH

W związku z wdrożonymi  procedurami dotyczącymi organizacji imprez kulturalnych w czasie pandemii COVID – 19, w koncercie może wziąć udział:

- w plenerze / maksymalnie 150 osób

- na sali widowiskowej / 90 osób/obowiązują bezpłatne wejściówki.

UWAGA - w przypadku złych warunków atmosferycznych koncerty będą przeniesione na salę widowiskową. Ze względu na limit miejsc na sali obowiązują BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI.  Wstęp na salę widowiskową tylko w maseczkach.

WSTĘP NA KONCERTY (plener, sala) możliwy będzie po zapoznaniu się z klauzulą informacyjną i po wypełnieniu kwestionariusza zdrowia, dostępnymi na stronie www.mokjozefow.pl.

Foto

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie

ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1

mok@mokjozefow.pl

Tel.: (22)7892026, (22)7892284

Tel. kom.: 602552804